Anya-lánya kapcsolat a változókorban. „Változókor? Én nem változom!” podcast a Vichy támogatásával #2

A nők életében a kamaszkor és a változókor meghatározó időszakok, amelyek egyaránt a hormonális változásokról szólnak. A „Változókor? Én nem változom!” podcast első adásában Hernádi Judit színésznő és lánya, Tarján Zsófia, a Honeybeast zenekar énekese mesélnek arról, hogyan élték meg ezt a hormonálisan és érzelmileg túlfűtött időszakot. Az ő életükben ugyanis ez a két időszak egybeesett, így a kamaszodó lány és a változókorban lévő anya hangulatingadozásaihoz egyformán türelemre volt szükség, pont abban az időszakban, amikor talán a legkevesebb volt belőle.

Hallgasson minket!
Spotify
Apple Podcasts

A Szerkesztőség

Ikonikus termékeink

Legolvasottabb

Rácz Zsuzsa: „Anya, azért ebben a klimaxban van jó is, ugye?” / „Változókor? Én nem változom!” podcast a Vichy támogatásával #3

Az ötvenes nők láthatatlanná válnak? Sokan bizony így éreznek. Pedig tele vannak életerővel, bizonyítási vággyal, szeretnének még sokáig aktív tagjai maradni a társadalomnak, a családnak. Rácz Zsuzsa íróval, újságíróval, coachcsal többek között erről beszélgettünk, részben a 2002-ben megjelent sikerkönyve, az „Állítsátok meg Tezézanyut!” kapcsán.

Olvasson tovább

Éljenek a 40 feletti nők: ahány nő, annyi történet. „Változókor? Én nem változom!” podcast a Vichy támogatásával #1

Ahány nő, annyi menopauza-forgatókönyv: van, aki észre sem veszi, és van, akit éveken át kísér. Egyáltalán honnan tudhatjuk, mi zajlik a testünkben, és mire számíthatnunk?Iványi Orsolya menopauza aktivista, a Magyar Menopausa Társaság tagja 4 éve foglalkozik a témával, és azonnal tudta, hogy a munkájára óriási igény van: első menopauzával kapcsolatos blogbejegyzései hatalmas figyelmet kaptak.

Olvasson tovább

Változókor és média: hogyan beszélünk a változókorról? / „Változókor? Én nem változom!” podcast a Vichy támogatásával #5

Külföldön már trend, itthon még ritka, hogy egy ismert nő nyíltan beszél a menopauzával kapcsolatos tapasztalatairól. Nálunk még az egészségügyi portálok uralják a témát, mintha a perimenopauza és a menopauza betegség lenne. Kurucz Adrienn, a WMN online női magazin főszerkesztő-helyettese szerint ezekre az anyagokra is nagy szükség van, de a jövő a személyes történeteké, mert ezek tudják igazán megragadni az olvasókat.

Olvasson tovább