Így alszunk jól 50 felett is

A felnőtt lakosság negyede szenved krónikus alvászavarban, melynek kiváltó okai sokrétűek lehetnek. Egyes nőknél a rossz minőségű alvásért a változókorral járó élettani folyamatok a felelősek. Íme, néhány tanács számukra!

A rossz alvást gyakran fogják a szorongásra, a stresszre, a túl sok koffeinre vagy a rossz matracra. Néha ehhez a változókor is hozzájárul: a hőhullámok, az erősebb vagy gyakoribb szorongási hullámokat okozó hormonális változások. A nyugodt, hosszú éjszakák visszatérhetnek, ha megfogadunk néhány tanácsot!

  • Mozogjunk rendszeresen! Figyeljünk azonban arra, hogy ne közvetlenül lefekvés előtt fárasszuk le magunkat, mert felélénkülve éppen az ellenkező hatást érhetjük el.
  • Vezessünk be rendszert a napi alvási ciklusunkba, például minden este körülbelül ugyanabban az időben bújjunk ágyba.
  • Kerüljük a túlzott koffeinfogyasztást.
  • Egy csésze meleg tej vagy tea (elsősorban a kamilla) lefekvés előtt nagyon jó hatású lehet. A pulyka és a hal szintén olyan élelmiszerek, amelyek elősegítik a nyugodt alvást: az első segít az agynak "kikapcsolni", míg a második leviszi a vérnyomást, biztosítva a nyugodt éjszakai pihenést.

Partner: HáziPatika.com

A Szerkesztőség

Ikonikus termékeink

Legolvasottabb

Hogyan ápolja problémás bőrét?

Az arcbőr egy rendkívül érzékeny része az emberi szervezetnek. Szinte minden meglátszódik rajta. Befolyásolják fiziológiás és hormonális folyamatok, étkezési szokások, az illető életvitele és nem utolsó sorban pszichológiai tényezők. Ez utóbbiak közül legfontosabbak a stressz és az önbizalom.

Olvasson tovább

Menopauza: milyen életkorban kezdődik az új időszámítás?

A menopauza általában 45 és 55 éves kor között fordul elő, de minden nőnél eltérő lehet, ezért nem létezik egyetlen, mindenkire vonatkozó szabály.Manapság a menopauza átlagosan 51 éves kor körül kezdődik. Nem egy pillanat alatt zajlik le: a fokozatos hormonális változás csupán egy átmeneti időszakot jelent, amely a perimenopauzás folyamattal kezdődik.

Olvasson tovább