4 élethelyzet, amikor a bőre kicsúszhat az irányítása alól

Ha tudja, hogy a bőre mikor hajlamosabb a bőrhibák megjelenésére és a pattanásosságra, az segíthet Önnek megelőző lépéseket tenni ezek csökkentésére. Olvassa el melyek a leggyakoribb pattanásokat kiváltó okok!

1. A hormonok

Nem újdonság, hogy a pattanásos bőr komoly gondot jelent tinédzserkorban, amikor a hormonok, mint a tesztoszteron túlzott faggyútermelést okoznak. Sajnos a problémás bőr nem szűnik meg a tinédzserkorral: és gyakran előfordul 25 év feletti nőknél is, leginkább a havi ciklussal összefüggésben. Egy Franciaországi tanulmány kimutatta, hogy a nők 78% számolt be arról, hogy a bőre hajlamosabb a pattanásokra a menzeszt megelőző időszakban.

2. A napsütés

Kicsit meglepő, de a test faggyúszintje növekszik, ha UV-sugárzásnak van kitéve, nem pedig kiszárad, ahogyan azt gondolhatnánk! Míg a természetesen zsíros bőr átmenetileg megnyugodhat a napsütés hatására, az epidermisz elkezd zsugorodni, amikor már nem éri napfény. Ennek eredményeként pedig a faggyútermelés megnövekszik, ami bőrhibákat és pattanásokat okozhat.

Persze az UV-sugárzás nem az egyetlen dolog, amire vigyáznunk kell nyaraláskor! Ha a bőre hőmérséklete nő, akkor a bőr faggyúszintje is: tulajdonképpen tanulmányok bizonyítják, hogy a faggyútermelés minden Celsius fokkal 10%-kal nő.

3. A környezetszennyezés

A környezetszennyezés bőrre gyakorolt hatásainak tanulmányozása érdekében a L'Oréal Kutatás 2 klinikai vizsgálatot folytatott, olyan régiókban, ahol köztudottan magas a környezetszennyezés: egyiket Mexikóban, másikat pedig Kínában. Nem meglepő módon az eredmények azt mutatták, hogy a szennyezett környezet nagyon rossz hatást gyakorol a bőrre, ami kevésbé hidratált és hajlamosabb a pattanásokra.

4. Stresszes pillanatok

A környezetszennyezés, az UV-sugárzás, egy szakítás vagy veszekedés miatti alváshiány, a stressz – akár látható vagy láthatatlan – hatása igencsak érezékelhető a bőrön. Tény, hogy egy francia tanulmány nemrég kimutatta, hogy a stressz a pattanások kialakulásának 50%-ban játszik szerepet.

A stressz és az aggódás az alvási ciklusra is negatív hatással lehet, ami pedig az immunrendszerre és a test hormonszintjeire hathat. Továbbá, a stressz miatti rossz alvás ronthatja a pattanásos bőr állapotát, gyulladást gerjesztve a bőrben. Lépéseket tenni a jobb alvás érdekében, nem csak az üde arcbőrért fontos, hanem az általános jólét szempontjából is. Legyen ez fontos az Ön számára is és ne habozzon felkeresni egy szakembert, ha úgy érzi, hogy szükséges!

A Szerkesztőség

Ikonikus termékeink

NORMADERM

PROBIO-BHA
BŐRHIBÁK
ELLENI SZÉRUM

Szérum - Default

A hormonális akné okozta pattanások ellen.

NORMADERM

Intenzív tisztító gél problémás, aknéra hajlamos bőrre

Arctisztító - Default

Rendszeres használatával a bőrfelszín kitisztul és egyenletesebb lesz.

Legolvasottabb

Hogyan ápolja problémás bőrét?

Az arcbőr egy rendkívül érzékeny része az emberi szervezetnek. Szinte minden meglátszódik rajta. Befolyásolják fiziológiás és hormonális folyamatok, étkezési szokások, az illető életvitele és nem utolsó sorban pszichológiai tényezők. Ez utóbbiak közül legfontosabbak a stressz és az önbizalom.

Olvasson tovább

Menopauza: milyen életkorban kezdődik az új időszámítás?

A menopauza általában 45 és 55 éves kor között fordul elő, de minden nőnél eltérő lehet, ezért nem létezik egyetlen, mindenkire vonatkozó szabály.Manapság a menopauza átlagosan 51 éves kor körül kezdődik. Nem egy pillanat alatt zajlik le: a fokozatos hormonális változás csupán egy átmeneti időszakot jelent, amely a perimenopauzás folyamattal kezdődik.

Olvasson tovább